Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Kuarteti rrit presionin ndaj Izraelit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Kuarteti rrit presionin ndaj Izraelit

Mesazh nga Ebu Hattab prej Sat Mar 20, 2010 7:33 pm

Kuarteti rrit presionin ndaj Izraelit

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Mun i ka bërë thirrje Izraelit që të ngrijë të gjitha aktivitetet sa i përket ndërtimit të vëndbanimeve të reja.

Duke folur në Moskë, në emër të Kuartetit të Lindjes së Mesme i cili përbëhet nga OKB-ja, SHBA, Bashkimi Evropian dhe Rusia, z.Ban dënoi planet e Izraelit për ndërtimin e vëndbanimeve të reja në Jeruzalemin lindor të pushtuar.
Kryenegociatori palestinez Saeb Erekat i mirëpriti deklartat e z.Ban.
Por Ministri i Jashtëm izraelit, Avigdor Lieberman, tha se kjo dëmtonte shanset e paqes.
Korrespondentët thonë se komentet e shefit të OKB-së, kanë shtuar trysnin ndërkombëtare ndaj Izraelit për të bërë lëshime. /BBC/
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi