Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Azerbajxhan: Kufizime të reja për muslimanët

Shko poshtë

Azerbajxhan: Kufizime të reja për muslimanët

Mesazh nga Ebu Beker prej Fri Mar 26, 2010 3:38 pm

Azerbajxhan: Kufizime të reja për muslimanët

Burime informative nga Azerbajxhani njoftojnë se qeveria u ka dhënë urdhër punonjësve qeveritar që të largojnë Kur’anin dhe çdo simbol tjetër fetar nga zyrat e tyre.
Gjithashtu, edhe me ndalimin e trsanferimit të këngëve fetare nëpër telefonat celularë dhe emitimin me zë të lartë të këngëve të këtilla nëpër vendet e frekuentuara, qeveria e Azerbajxhanit ka filluar aksionin për grumbullimin e pamjeve filmike dhe audio nga tregjet e këtij vendi.
Në këtë drejtim u është tërhequr vërejtje edhe sajteve të internetit dhe dyqaneve përkatëse./irib/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi