Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

E ardhmja e Izraelit është në rrezik

Shko poshtë

E ardhmja e Izraelit është në rrezik

Mesazh nga Dhulkarnejn prej Wed Apr 07, 2010 6:55 pm

E ardhmja e Izraelit është në rrezik

Mbreti i Jordanisë paralajmëroi se në rast se nuk vendoset paqa në mes izraelitëve dhe palestinezëve, atëherë e ardhmja e Izraelit do të jetë në rrezik.
Mbreti Abdullahu i Dytë në një intervistë me gazetën amerikane 'Wall Street Journial" thotë se Izraeli ka krijuar një gjendje shumë të keqe në rajonin e LM-së, dhe duke patur parasysh përforcimin e përditshëm të Iranit, Libanit, Sirisë dhe grupeve të rezistencës palestineze, në një të ardhme të afërt do të ndodhë një ndryshim i paparashikueshëm.
Ai gjithashtu tha se Amerika megjithëse ka ofruar propozime për zgjidhjen e krizës, por vet është duke u marrë me probleme tjera, kurse krerët izraelitë duhet të mendojnë për pasojat e politikave të tyre ekstremiste./irib/
avatar
Dhulkarnejn
Forumist
Forumist

Numri i postimeve : 184
Points : 512
Reputation : 14
Data e Anëtarësimit : 02/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi