Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

BBC: Amerika e aprovon vrasjen e Shejh Enuar Aulakit

Shko poshtë

BBC: Amerika e aprovon vrasjen e Shejh Enuar Aulakit

Mesazh nga Ebu Beker prej Thu Apr 08, 2010 2:46 pm

El-Arbiah 22 Rabi el Thani 1431 / 07 04 2010

Qeveria amerikane i ka autorizuar operacionet për ta zënë apo për ta mbytur shejhun Enuer Aulaki, i cili momentalisht gjendet në Jemen, thonë raportet.Shejhu, i cili është nënshtetas amerikan, po vihet në shënjestër për “për pjesëmarrjen” në planifikim e sulmeve ndaj Amerikës, zyrtarët iu than gazetarëve.Qeveria e Jemenit, me ndihmën e Amerikës dhe Arabisë Saudite, i ka sulmuar vend fshehjet e dyshuara të el-Kaides në muajt e fundit.

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi