Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Përsëri viktima civile nga trupat e NATO-së në Afganistan

Shko poshtë

Përsëri viktima civile nga trupat e NATO-së në Afganistan

Mesazh nga Ebu Amar prej Sat Apr 24, 2010 11:18 pm

Përsëri viktima civile nga trupat e NATO-së në Afganistan

Trupat e NATO-së vranë në agimin e ditës së sotme pesë Afganë gjatë një sulmi ndaj një shtëpie në një fshat në krahinën Logar.
Forcat ndërkombëtare thanë se të vrarët ishin “kryengritës”, të cilët kishin hapur zjarr ndaj ushtrisë së tyre gjersa ata po i afroheshin shtëpisë. Por fshatarët në krahinën Logar e thonë të kundërtën.
Dhjetëra protestues të zemëruar dolën në rrugën kryesore për të protestuar gjatë ditës së sotme ndaj këtij sulmi.
“Pse po na vrasin Amerikanët çdo ditë? Ne duam që ata të ndalin këtë ose përndryshe ne do të marrim armët në duart tonë kundër tyre,” tha një prej protestuesve.
Në fillim të kësaj jave një karvan i NATO-së hapi zjarr ndaj një veture në krahinën Khost duke lënë të vrarë katër adoleshentë dhe djem të rinj.
Fillimisht nga NATO thanë se dy nga këta ishin kryengritës por pastaj pranuan se ata të gjithë ishin civil.

_________________
Ebu Umame r.a. thotë se e ka dëgjuar të Dërguarin e All-llahut duke thënë:“Lexojeni Kur’anin, vërtet ai do të ndërmjetësojë Ditën e Gjykimit për të zotët e vet”.(Muslimi)

avatar
Ebu Amar
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 320
Points : 894
Reputation : 2
Data e Anëtarësimit : 08/01/2010
Vendndodhja: : Në tokën e Allahut

http://www.feja-islame.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi