Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Braun kritikon strategjinë amerikane pas invazionit në Irak

Shko poshtë

Braun kritikon strategjinë amerikane pas invazionit në Irak

Mesazh nga Peace to you prej Sun Mar 07, 2010 4:31 pm

Braun kritikon strategjinë amerikane pas invazionit në Irak

Kryeministri britanik Gordon Braun i ka thënë komisionit hetues për luftën në Irak se Shtëpia e Bardhë nuk i ka përfillur paralajmërimet se Iraku mund të zhytet në kaos pas përmbysjes së Sadam Huseinit.
Braun ishte sekretar i thesarit në vitin 2003 gjatë invazionit të prirë nga SHBA-të në Irak, por mohoi se e ka kufizuar financimin për ushtarët britanikë.
Ai e kritikoi planifikimin amerikan për periudhën pas invazionit, duke thënë se zyrtarët në Uashington kanë dështuar t’i vënë veshin nevojës për të patur një plan të qartë pasi Sadam Huseini të ishte larguar nga pushteti.
Braun tha se ishin bërë gabime nga udhëheqësit në Uashington dhe në Londër pas invazionit, por shtoi se vendimet “ishin të drejta për arsye të drejta”. (EEL)

_________________
O ju që besuat, kur bëhet thirrja për namaz, ditën e xhumasë, ecni shpejtë për aty ku përmendet All-llahu (dëgjojeni hutben, faleni namazin), e lini shitblerjen, kjo është shumë më e dobishme për ju nëse jeni që e dini.(El-xhumuah/9)
avatar
Peace to you
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 172
Points : 475
Reputation : 4
Data e Anëtarësimit : 06/02/2010

http://www.feja-islame.webnode.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi