Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

6 të vdekur nga moti i keq në pjesën lindore të SHBA-së

Shko poshtë

6 të vdekur nga moti i keq në pjesën lindore të SHBA-së

Mesazh nga Ebu Beker prej Mon Mar 15, 2010 7:42 pm

6 të vdekur nga moti i keq në pjesën lindore të SHBA-së

Së paku gjashtë persona humbën jetën në stuhinë e fuqishme, e cila e kaploi pjesën juglindore të SHBA-së, derisa qindra banorë mbetën pa energji elektrike, ndërsa u paraqitën probleme edhe në kominikacionin ajror dhe hekururdhor.
Në Konektikat, Nju-Xhersi dhe Nju-Jork pesë persona humbën jetën si pasojë e rënies së drunjve, ndërsa një burrë e humbi jetën në Roud Ajlend në fatkeqësinë e komunikacionit.
Era e fuqishme rrëzonte drunj dhe shtylla elektrike në shtetet Nju-Xhersi, Nju-Jork, Pensilvani dhe Konektikat, ndërsa moti i keq më së shumti e goditi qytetin e Nju-Jorkut dhe pjesën jugore të Nju-Xhersit, ku shpejtësia e erës arriti deri më 108 kilometra në orë.
Nëntë aeroplanë, të cilët duhej të ateronin në Nju-Jork, janë destinuar nga aeroporti i Bostonit, ndërsa në Nju-Xhersi mbrëmë është ndërprerë komunikacioni hekurudhor, për arsye se binarët ishin përmbytur nga shirat e rrëmbyeshëm.
Në një vendndërtim në Atlantik Siti u rrëzua një vinç, me ç'rast u lëndua një polic. /mia/

_________________
E kush është në rrugë më të mirë se ai që thërret në rrugën e All-llahut, që bën vepra të mira dhe që thotë: “Unë jam prej muslimanëve?” (Fussilet/33)
avatar
Ebu Beker
Anëtarë Aktiv
Anëtarë Aktiv

Numri i postimeve : 300
Points : 624
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi