Feja Islame
Es Selam Alejkum
Mirë se erdhët në Forumin islam! Me sa duket ende nuk jeni regjistruar.

Parlamenti Evropian formon grupin "Miqtë e Turqisë"

Shko poshtë

Parlamenti Evropian formon grupin "Miqtë e Turqisë"

Mesazh nga Ebu Hattab prej Mon Mar 22, 2010 7:37 pm

Parlamenti Evropian formon grupin "Miqtë e Turqisë"

Shefi i grupit ''Miqtë e Turqisë'' u zgjodh njëzëri ish-kryeministri slloven, Alois Peterle.
Ai theksoi se grupi do të jetë shumë aktiv në Parlamentin Evropian dhe do të parashtrojë iniciativa për aktivizimin e marrëdhënieve mes Turqisë dhe BE-së.
Ndërmjet anëtarëve të grupit është Ana Koraca-Bildt, bashkëshortja e kryeministrit suedez Carl Bildt, eurodeputetë nga Lituania, Polonia, Gjermania, Holanda, Britania e Madhe, Rumania, Bullgaria, Spanja, Franca dhe Finlanda.
avatar
Ebu Hattab
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 75
Points : 200
Reputation : 0
Data e Anëtarësimit : 27/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi